CFIG Real Estate rozjíždí svůj první developerský projekt. V Pardubicích vznikne moderní administrativní centrum Palachovka.

Společnost CFIG Real Estate, patřící do finanční a investiční skupiny CFIG, představuje finální podobu projektu Palachovka. Pětipodlažní administrativní centrum v širším centru Pardubic koupila společnost od stavebního holdingu Enteria. hotové prostory by měly být připraveny k nastěhování do konce roku 2023.

Rozestavěná administrativní budova má pět nadzemních podlaží. Celý objekt nabídne zhruba 2 500 m² zelených teras s panoramatickým výhledem na Pardubice. Poloha na křižovatce ulic Na Spravedlnosti a Jana Palacha inspirovala k názvu Projektu „Palachovka”.

Budova je již delší dobu rozestavěna a podařilo se nám ji získat za zajímavých podmínek. Jsem pardubický patriot, takže i z toho důvodu jsme příliš neváhali. V realitách vidíme potenciál, chceme v nich růst a vstup do developmentu je tak dalším přirozeným stupněm vývoje naší společnosti,

říká Martin Chovanec, zakladatel skupiny CFIG

V současné době je hotová hrubá stavba – železobetonový skelet včetně přípojek. Probíhá aktualizace projektu z pohledu nových stavebních, bezpečnostních a energetických nároků a jsou zahájeny práce na infrastruktuře, interiérech a opláštění budovy. Do konce roku 2022 by měly být prostory připraveny zájemcům k nastěhování.

Rádi bychom, aby se budova Palachovky stala atraktivní dominantou veřejného prostoru dané lokality.  Přízemní obchodní prostory chceme obsadit atraktivními značkami, v tuto chvíli máme potvrzený zájem renomované mezinárodní kavárenské společnosti,

doplňuje Martin Chovanec

Další čtyři patra nabídnou plochu pro kanceláře. Celý projekt klade důraz na vysoký standard a modernost ve všech aspektech. O úspornost budovy se postará střešní solární elektrárna, nároky zelené budovy naplní rozsáhlé terasy osázené zelení, stejně jako okolní zelené plochy.

CFIG Real Estate působí na realitním  trhu od roku 2018. Od té doby se portfolio vlastněných nemovitostí rozrostlo do vyšších desítek a má hodnotu téměř čtvrt miliardy korun. Společnost se zabývá nákupem problematických nemovitostí v dražbách, exekucích, insolvencích či přímými výkupy. Následně u těchto nemovitostí odstraňuje právní vady, očišťuje je od dluhů a rekonstruuje je. Nemovitosti pak dále pronajímá nebo prodává koncovým zákazníkům. Projektem Palachovka společnost CFIG Real Estate vstupuje nově do oblasti developmentu.

Více informací včetně vizualizace celého projektu najdete na stránkách: www.palachovka.cz.