Skupina CFIG zakládá 4 nové společnosti

Finanční a investiční skupina CFIG se rozrostla o další 4 společnosti. Dne 14. 5. 2021 byly do obchodního rejstříku zapsány tyto nové entity, které jsou ze 100% vlastněny mateřskou CFIG SE, která celý finanční a investiční holding zastřešuje.

CFIG E-Commerce a. s. – do této společnosti budou vyčleněna aktiva v oblasti internetového byznysu jako finanční portály, affiliate programy, marketingové služby v online prostoru apod. Společnost se chce stát mimo jiné předním leadařem finančních služeb v ČR, k čemuž má veškerou potřebnou infrastrukturu a know-how. V rámci této entity bude také rozvíjen projekt internetového srovnávače pod hlavičkou oksrovnavac.cz, na kterém se již nějakou dobu pracuje.

CFIG Broker a. s. – společnost bude vlastnit oprávnění na sjednávání finančních produktů mimo spotřebitelské úvěry. Jedná se zejména o veškeré druhy pojištění, hypotéky a další bankovní služby jako spořicí účty apod. Bude se tak jednat o servisní organizaci pro ostatní společnosti skupiny, zejména Real Estate a. s. a CFIG E-Commerce a. s., které budou dané produkty využívat nejvíce.

CFIG Debt a. s. – do této entity budou vyčleněna aktiva v oblasti pohledávkového byznysu. Jedná se zejména o pohledávky nakoupené od třetích osob, které společnost dále spravuje, soudně vymáhá a kolektuje. Na základě tohoto kroku chceme celou divizi více rozvinout a stát se tak etablovaným hráčem na trhu.

CFIG Investment a. s. – společnost bude Treasury organizací pro celou skupinu. Bude držet, spravovat a zhodnocovat přebytečnou finanční hotovost a zdroje v rámci skupiny. Tyto budou v případě potřeby a vhodných příležitostech umisťovány na finanční trh do likvidových aktiv.