CFIG Real Estate představuje finální podobu projektu „Palachovka”

Společnost CFIG Real Estate, patřící do finanční a investiční skupiny CFIG, představila finální podobu projektu Palachovka, který před nedávnem zakoupila od stavebního holdingu Enteria v nedostavěném stavu.

Jedná se o administrativní centrum o 5 nadzemních podlažích umístěné na křížení ulic Na Spravedlnosti a Jana Palacha v Pardubicích. Ostatně odtud byl přejat název celého projektu. Celý objekt má přibližně 2500 m² kancelářských a obchodních ploch. V přízemí vznikne moderní kavárna pod značkou mezinárodního kavárenského řetězce. Na střeše je počítáno se solárními panely, aby provoz budovy byl co nejméně energeticky náročný. Vše bude doplněno o 240 m² zelených teras, ze kterých bude panoramatický výhled na krajské město. Interiéry budou řešeny formou moderního smart open space, kdy jednotlivá patra budou rozdělena do tematických sekcí a pracovní místa sdílená.

V současné době probíhá aktualizace celého projektu, neboť s některými prvky nebylo původně počítáno. S ohledem na časový odstup je rovněž potřeba aktualizovat projekt i z hlediska nových stavebních, bezpečnostních či energetických nároků. To by mělo být hotovo do konce roku. Na jeho přelomu je pak počítáno s výběrem generálního dodavatele celé stavby, Stavební práce jsou odhadovány na cca 10 měsíců. Do konce roku 2022 by měly být prostory připraveny zájemcům k nastěhování.

Více informací včetně vizualizace celého projektu naleznete na: www.palachovka.cz.