CFIG Credit zprostředkovala úvěry za čtvrt miliardy korun

CFIG Credit a. s., která je členem finanční a investiční skupiny CFIG, patří mezi přední české poskytovatele nebankovních úvěrů. Společnost se na konci listopadu 2021 také umístila mezi nejlepšími nebankovními společnostmi v indexu odpovědného úvěrování, který zveřejňuje nezisková společnost Člověk v tísni. CFIG Credit je zároveň největším samostatným zprostředkovatelem nebankovních úvěrů v České republice, kdy zajišťuje spotřebitelské úvěry, konsolidace či jiné obdobné finanční produkty o pro ostatní účastníky nebankovního trhu.

Právě v segmentu zprostředkování zaznamenala společnost CFIG Credit v roce 2021 veliký úspěch. I přes ztíženou situaci v důsledku pandemie covid-19, která v ČR zatěžuje ekonomiku už od první poloviny roku 2020, zprostředkovala pro své obchoní partnery v loňském roce celkem 3 466 úvěrů v celkové hodnotě 244 mil. Kč, což je cca o 160 mil. Kč více než v roce 2020.

„Myslím, že se jedná o velmi dobrý výsledek. Navíc v době, kdy někteří naši partneři významně omezili poskytování nových úvěrů v důsledku covidu, splátkového moratoria, milostivého léta a dalších vnějších vlivů. Proto očekávám, že letos výsledky z loňského roku výrazně překonáme a budeme atakovat hranici 500 mil. Máme veškeré prostředky a zázemí, které potřebujeme, abychom tohoto cíle v roce 2022 dosáhli,”

uvedl ředitel zprostředkovatelské divize a člen představenstva CFIG Credit a. s., Ing. Aleš Pavel