V pořadí třetí aukce českého umění pod taktovkou CFIG Arts je za dveřmi

Společnost CFIG Arts zpřístupní 29. března online aukci českého umění. Do veřejné aukce je zařazeno 103 položek etablovaných českých a slovenských autorů převážně 19. a 20. století. Atraktivní nabídkou bude například dílo předního českého impresionistického krajináře Josefa Ullmanna. Aukce proběhne na portálu livebid.cz. Pro nadcházející období připravuje CFIG Arts další dvě aukce, a to na červen a říjen.

„V březnové aukci nabídneme více než stovku položek, a to jak ze sbírky CFIG Arts, tak také poprvé od třetích stran. Dražit se budou díla renomovaných českých a slovenských umělců, např. Josefa Ullmanna, Martina Benky nebo Oty Janečka,”

Marie Stochlebová, ředitelka umělecké sbírky CFIG Arts

Podle Stochlebové je výhodou pro prodejce 0% přirážka z příklepové ceny. Březnová aukce navazuje na dva úspěšné online prodeje v loňském roce.

CFIG Arts připravuje na letošní rok další dva termíny aukcí – v červnu a v říjnu. Také do nich přijímá díla od třetích stran. Na společnost se může obrátit kdokoliv, kdo má doma nějaké umělecké dílo, které by rád nabídl k prodeji.

„V řadě domácností nebo na půdách jsou ukryty poklady, jejichž hodnotu lidé nedokážou sami odhadnout. My jim nabízíme posouzení díla zdarma, pomůžeme zajistit znalecký posudek, případně vyčištění a restaurování. V případě, že se jedná o potenciálně hodnotné dílo a splní požadované podmínky, můžeme ho odkoupit do našich sbírek nebo zprostředkovat prodej v některé z našich aukcí.”

Zájemci o posouzení díla nebo o účast na aukcích CFIG Arts se mohou hlásit prostřednictvím webových stránek prodatobraz.cz.

Zdroj: Newgate.cz