Finanční skupina CFIG nabídne postupně dluhopisy za miliardu korun

Finanční a investiční skupina CFIG získala od České národní banky povolení k dluhopisovému programu mateřské společnosti CFIG SE ve výši jedné miliardy korun. První veřejná emise pod názvem Dluhopisy CFIG SE 1/2022 ve výši 100 milionů korun bude zpřístupněna od 15. února. Nabídne 7% roční zhodnocení s půlročním vyplácením úroků a splatností 3 roky. Dluhopisy jsou určeny pro zkušenější retailové nebo kvalifikované investory.

Nominální hodnota je stanovena na 100 tisíc korun. Finance budou využity na rozvoj dceřiných společností a akvizice nových projektů skupiny.

„Loňský rok se nám nad očekávání dařilo. Aktiva jsme meziročně zvýšili o 41 % na 1,2 mld. Kč, zisk EBITDA dokonce o 44 % na 135 mil. Kč, což jsou vynikající výsledky. A to i přesto, že první půlrok byl stále ve znamení pandemických omezení. Nebýt toho, tak jsme zisk zdvojnásobili. Na letošní rok máme pozitivní výhled a od prvních dnů letošního roku sledujeme výrazně vyšší výkony. Plánujeme rozvíjet projekty, které jsme odstartovali v loňském roce, především v oblasti realit, investic nebo e–commerce.”

zakladatel skupiny CFIG Martin Chovanec

CFIG je česká, dynamicky rostoucí finanční a investiční skupina, která zaujímá důležité postavení na trhu hned v několika sférách. Společnost CFIG SE byla založena v roce 2012 a její sídlo se nachází v Pardubicích. Společnost do roku 2020 vykonávala veškeré aktivity pod hlavičkou CFIG SE. V roce 2020 postupně změnila strukturu v holding, ve kterém je k dnešnímu dni osm dceřiných společností.

„I proto jdeme na trh pro peníze ve formě dluhopisové emise. Finance z ní budou použity na rozvoj skupiny i dceřiných společností a akvizicí nových projektů, které vhodně doplní stávající portfolio a pomohou skupině k dalšímu růstu. Zároveň investorům nabízíme bezpečný a zajímavý výnos v době, kdy celá řada lidí řeší, jak uchránit volné peníze před velmi vysokou inflací.”

Ve všech má mateřská společnost CFIG SE 100% vlastnický podíl. Emise dluhopisů označená jako Dluhopisy CFIG SE 1/2022 – CZ0003537938 byla schválena rozhodnutím ČNB ze dne 25. ledna 2022. Prodej první tranše cenných papírů začne 15. února. Minimální nominální hodnota je 100 000 Kč. Roční úroky ve výši 7 % budou vypláceny k 31. lednu až do konečné splatnosti emise, která je 31. ledna 2025. Nákup lze realizovat prostřednictvím webových stránek cfigse.com, zde také investoři získávají více informací k nabízeným dluhopisům.

Zdroj: newsgate.com